Новий амбітний фільм «Еддінгтон» режисера Арі Астера намагається осмислити соціальні та політичні потрясіння Америки. Події відбуваються у вигаданому містечку в Нью-Мексико у розпал пандемії COVID-19. Якщо до цього автор знімав глибокі психологічні горори, то нова стрічка намагається поєднати сучасний вестерн, гостру сатиру, знову ж – психологічний трилер та драму. Звідси й багатошаровість та трохи сумбуру. ПроШоКіно подивились стрічку і розповідають чи варта вона походу у кіно.

У невеликому містечку Еддінгтон, де ніколи нічого не відбувається, постійно зіштовхуються через особисту неприязнь шериф Джо Крос (Хоакін Фенікс) та мер Тед Гарсія (Педро Паскаль). Колись у молодості Тед покинув теперішню дружину Джо (Емма Стоун). Джо відверто ігнорує прийняти правила поводження під час пандемії – не носить масок, бо в місті немає ковіду. Та й з дружиною не все гладко, а він так мріє про дитину. І коли настає час балатуватуватись в мери, опонентом Гарсії стає Крос. Його відділок із трьох чоловік (разом з ним) стає виборчим штабом. Колеги придумують слогани, наприклад, один з таких “Прийди і візьми!” запозичили у царя Леоніда з легендарної Спарти. Проте дуже скоро їхні протистояння перетворюються на епіцентр політичної та соціальної напруги.

“Еддінгтон” досліджує теми глобальної пандемії, протестів Black Lives Matter та расизму, технологічного прогресу, впливу конспірології та культів, а також культурних воєн. Астер не намагається прикрасити чи оминути гострі кути, а відверто та місцями криваво описує реалії малих міст Америки.
Візуально “Еддінгтон” побудований в стилістиці, характерною для Астера. Камера фіксує персонажів, підкреслюючи абсурдність, безсилля, та навіть тупість вчинків. Навіть на початку фільму є сцена, яка є підказкою фіналу фільму (без спойлерів). Проте саме це й заважає стрічці – фільм намагається охопити занадто багато тем, іноді втрачає фокус і створює хаос. Проте музика Боббі Крілика та Деніела Пембертона додає фільму містичної та тривожної атмосфери, посилюючи відчуття хаосу та невизначеності.

Хоакін Фенікс у ролі шерифа Джо Кроса демонструє внутрішню боротьбу персонажа, що намагається зберегти порядок у світі, що розпадається. Проте його природня безладність та недалекість розвалює усе. Педро Паскаль, у ролі мера Теда Гарсії, втілює амбітного політика, що не прагне змінити місто. І хоч він доволі розумний та амбітний, залишається персонажем, що підписує папери, а рішення ухвалюють за нього.

“Еддінгтон” — це складний та багатошаровий фільм, що пропонує незвичний аналіз сучасного стану Америки через призму вигаданого містечка. І хоч стрічка не позбавлена недоліків, проте після перегляду є над чим подумати.