Творців фільму «Медовий місяць» нагородили Державною премією України імені Олександра Довженка. Режисерка Жанна Озірна, акторка Ірина Нірша та актор Роман Луцький отримали нагороду за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва особисто від Президента України Володимира Зеленського. Грошова премія становить 200 тисяч гривень.

«Отримати премію ім. Олександра Довженка – це велика честь. Я впевнена, що українцям через 30-50 років буде цікаво переглянути стрічку «Медовий місяць», бо вона є капсулою часу, пам’яті та емоцій перших днів повномасштабного вторгнення. Це мій дебют у великій формі як акторки. Те, що я отримала найвищу кінематографічну відзнаку за свою роль, надихає мене на здобуття нових вершин, якими б високими і складними вони не були», — поділилась враженнями виконавиця головної ролі у фільмі Ірина Нірша.
«Тішуся, коли нагороди вручаються молодим і молодшим! Почивання на лаврах це не про молоду енергію!», — додав виконавець головної чоловічої ролі Роман Луцький.
Читайте також: Він, вона та війна: рецензія на фільм “Медовий місяць”
Премія ім. Довженка була заснована у 1994 році з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографу Олександра Довженка. Нагорода підкреслює не лише художню цінність твору, а і його значення для української культури, історії та національної пам’яті.
Також 15 вересня актор Роман Луцький отримав нагороду від Івано-Франківського осередку Національної Спілки Кінематографістів України «За збереження національної пам’яті».
Нагадаємо, саме зараз триває прокат фільму. Починаючи з 11 вересня «Медовий місяць» можна дивитися в усіх кінотеатрах України.