Укр  |  Рус
Підтримати

Творці фільму «Медовий місяць» отримали Державну премію ім. Олександра Довженка

Творців фільму «Медовий місяць» нагородили Державною премією України імені Олександра Довженка.  Режисерка Жанна Озірна, акторка Ірина Нірша та актор Роман Луцький отримали нагороду за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва особисто від Президента України Володимира Зеленського. Грошова премія становить 200 тисяч гривень.

Медовий місяць кадр з фільму

«Отримати премію ім. Олександра Довженка – це велика честь. Я впевнена, що українцям через 30-50 років буде цікаво переглянути стрічку «Медовий місяць», бо вона є капсулою часу, пам’яті та емоцій перших днів повномасштабного вторгнення. Це мій дебют у великій формі як акторки. Те, що я отримала найвищу кінематографічну відзнаку за свою роль, надихає мене на здобуття нових вершин, якими б високими і складними вони не були», — поділилась враженнями виконавиця головної ролі у фільмі Ірина Нірша.

«Тішуся, коли нагороди вручаються молодим і молодшим! Почивання на лаврах це не про молоду енергію!», — додав виконавець головної чоловічої ролі Роман Луцький.

Читайте також: Він, вона та війна: рецензія на фільм “Медовий місяць”

Премія ім. Довженка була заснована у 1994 році з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографу Олександра Довженка. Нагорода підкреслює не лише художню цінність твору, а і його значення для української культури, історії та національної пам’яті.

Також 15 вересня актор Роман Луцький отримав нагороду від Івано-Франківського осередку Національної Спілки Кінематографістів України «За збереження національної пам’яті».

Нагадаємо, саме зараз триває прокат фільму. Починаючи з 11 вересня «Медовий місяць» можна дивитися в усіх кінотеатрах України.

Автор:
close
Icon Google News

ПроШоКіно на Google News

Підпишіться зараз!