В українському кіно прорив у ніші дитячого контенту. Бо на екрани вийшов перший за багато часу фільм у жанрі підліткового фентезі, причому мова одразу про кінофраншизу. ПроШоКіно подивилися фільм “Хрещатик 48/2” і розповідає, чому цю історію ніяк не можна пропустити на великому екрані ні дітям, ні дорослим.

Як кажуть спеціалісти, “підліткове фентезі — це магія, дружба, боротьба з древнім злом і перше кохання”. У фільмі “Хрещатик 48/2” є все, крім першого кохання. Магії повно, бо в центрі уваги Офіс магічних сил під керівництвом самого Вія (Олександр Ярема). У Вія є помічниця-ангел (Ірина Кудашова), яка носить йому з Хрещатика в Потойбіччя каву і новини. А ще в цьому всесвіті є красива рудоволоса відьма (Наталка Денисенко) і її екс-захисник Києва потойбічний Мамай (Любомир Валівоць), який за бажанням може перетворюватися на собаку.
Цей чарівний хлопець має магічний талер, який діє ніби жетон шерифа — всі його бояться та поважають. Але Мамай хоче на пенсію і на море, тому намагається передати талер комусь далі. І це йому вдається, тільки от Київ Мамаю все одно доведеться захищати, бо в гру вступає вищезгадане древнє зло — Стародавня богиня смерті Мара (Слава Красовська), яку випадково розбудили люди. Захищати Київ береться Мамай і 11-річний Юрко (Іван Новинський), якому хитрим чином перейшов талер Потойбічника. Між цими сміливими хлопцями в ході їхніх магічних пригод народжується справжня дружба. Тобто маємо підліткове фентезі за всіма канонами. А ще до Юрка в пригодах приєдналася дівчинка Мія (Кіра Саяпіна) – вдвох вони знаходять вхід до таємничого Потойбічного Києва, що існує з 482 року, як і столиця України — звідти цифри в назві фільму, бо в реальності такої адреси не існує.

За великим рахунком, цей фільм – ще одна версія існування поруч із нами паралельного світу, але вигадлива і дуже “київська”. Київ тут один з головних героїв, і виглядає він у кадрі красивим і щасливим – хай у реальності його і бомблять, але на екрані він має бути саме таким.
Вже сьогодні ми маємо купу позитивних відгуків про стрічку , і це в першу чергу заслуга сценариста Юрія Микуленка (“Крашанка”, “Слуга народу”), бо йому вдалося створити по-справжньому цікавий фентезійний всесвіт, наповнений оригінальними героями.
А режисеру Дмитру Авдєєву і продюсеру Олексію Комаровському (“Коли ти вийдеш заміж?”) вдалося без втрат цей сценарій екранізувати. Маємо цікаву історію, наповнену настільки якісним гумором, що деякі фрази скоро стануть крилатими. Темп фільму гарний, вся містична частина не виглядає самодіяльністю. Візуальні ефекти – не Голлівуд, але терпимо, ну і знято без розмаху, але досить видовищно. В цілому ця історія тримає і дорослих, і дітей, тому радимо, бо тут багато чим можна захопитися.

І що важливо, “Хрещатик 48/2” – це перша частина майбутньої трилогії “Офіс магічних сил”. Зараз йде робота над сценарієм історії, в якій Офіс цих магічних сил буде працювати в Одесі. Тобто це буде морська літня історія. Третю частину зніматимуть у Львові, і ця магічна історія буде повʼязана з Різдвом.
Як розповів на премʼєрі фентезі “Хрещатик 48/2” очільник Держкіно Андрій Осіпов, вже сьогодні на вищому державному рівні створена програма підтримки дитячого кіно, яка здійснюватиметься під патронатом Міністерства культури і під особистим контролем Володимира Зеленського, бо це саме його ініціатива.
“Дитячі фільми можна буде знімати при стовідсотковій держпідтримці, а всього державна підтримка кінематографа в майбутньому буде в безпрецедентному розмірі 2,6 мільярда (!) гривень, отже чекаємо ваших проєктів”, — сказав дуже обнадійливо пан Осіпов.
Судячи з того, як щиро діти прийняли фільм, вони вже давно зачекалися свого кіно. Маємо надію, що цю греблю таки прорве. Бо нам потрібні нові герої, на яких дітлахи рівнятимуться. А “Хрещатик 48/2” — це гарна перша ластівка.