На прем’єрі фільму “Люксембург, Люксембург” Антоніо Лукіча у Києві ми поспілкувались із продюсером стрічки Володимиром Яценком. Про стрічку Лукіча, про музику, фільм “Ти – космос” Павла Острікова та деякі нові проєкти.

Я по музиці. Коли знімали “Мої думки..” Антоніо тоді говорив, що найдорожчею статтею витрат стала пісня Viva Forever гурту Spice Girls? Щодо музики у фільмі “Люксембург, Люксембург”? Які були найдорожчі чи найдивніші?
Останній трек фільму – це боснійська музика, яка була написана у 80-90-х роках. Ми ніяк не могли зв’язатися з авторами/виконавцями. Врешті мені дали емейл одного з трьох виконавців, я написав йому. Відповіді немає. Півроку ми намагались отримати цю пісню, але глухо. А потім я отримав від нього достатньо роздратовану відповідь – “Я ж вам відповів!”. Він відправив прикріплений файл, це було фото місцевої газети на боснійському. Я переклав цей текст, там сказано, що “до мене звернулися кінематографісти з України з проханням дати дозвіл використовувати пісню. Я їм дозволив безкоштовно”.
Тобто він у себе дав коментар у газеті, а ви мали б про це знати?
Так.
З якою ще музикою були складнощі?
З Boney M. – Daddy Cool, наприклад, там мільйон прав.
Окей. З музикою зрозуміло. Чому місто Лубни? В Україні безліч маленьких містечок.
Ми проїхали багато містечок, але нам сподобалось, що в Лубнах час просто зупинився, точніше, ніби сповільнився. У людей зовсім інше відчуття плину часу. Нам це дуже сподобалось.

Над чим зараз працює Антоніо? Який наступний фільм?
Ми працюємо над новим фільмом, це буде перша англомовна комедія, яку ми робимо разом. Вона буде зніматись в Ірландії. Це історія про дівчину-акторку, якій 16 років, почалась війна, її запросили до Ірландії, вона їде, щоб навчитись акторському мистецтву. Ми знімаємо без українського фінансування. Проблема в тому, що ми навчилися знімати класне фестивальне кіно, але ще не навчилися робити класне прокатне.
Що зараз з фільмом Паші Острікова “Ти – космос”?
Нещодавно отримав трейлер. Поки важко сказати, коли ми його побачимо. Працюємо повільно, за свої кошти, і сподіваюсь, що наступного року покажемо фільм в Каннах. Останні три дні ми знімали перед першим масованим ракетним ударом восени. Мала приїхати французька акторка саме в ті дні.

Це та акторка, про яку ми говорили ще у минулому інтерв’ю? Маріон Котіяр?
Так, вона. Але вона не приїхала, зрозуміло чому. Тоді я зателефонував Даші Плахтій (акторка, “Стрімкоголов”, “Довбуш” – ред.), запропонував, як кажуть із сьогодні на завтра знімальний день. І вона приїхала з Лондона одразу. І ми все відзняли. Все вийшло фантастично.
І в нас є вже наступний фільм Паші. Комедія, яка називається “Трагедія”. Ми її почали розвивати. Також історія Ані Яценко (дружина Володимира, продюсер – ред.), яка називається “Сиблінги”. Також працюємо з Валентином Васяновичем і плануємо зняти цього року фільм “За перемогу” без держфінансування.