Укр  |  Рус
Підтримати

Володимир Яценко: “Ми навчилися знімати класне фестивальне кіно, але ще не навчилися робити класне прокатне”

На прем’єрі фільму “Люксембург, Люксембург” Антоніо Лукіча у Києві ми поспілкувались із продюсером стрічки Володимиром Яценком. Про стрічку Лукіча, про музику, фільм “Ти – космос” Павла Острікова та деякі нові проєкти.

Володимир Яценко Пресслужба

Я по музиці. Коли знімали “Мої думки..” Антоніо тоді говорив, що найдорожчею статтею витрат стала пісня Viva Forever гурту Spice Girls? Щодо музики у фільмі “Люксембург, Люксембург”? Які були найдорожчі чи найдивніші?

Останній трек фільму – це боснійська музика, яка була написана у 80-90-х роках. Ми ніяк не могли зв’язатися з авторами/виконавцями. Врешті мені дали емейл одного з трьох виконавців, я написав йому. Відповіді немає. Півроку ми намагались отримати цю пісню, але глухо. А потім я отримав від нього достатньо роздратовану відповідь – “Я ж вам відповів!”. Він відправив прикріплений файл, це було фото місцевої газети на боснійському. Я переклав цей текст, там сказано, що “до мене звернулися кінематографісти з України з проханням дати дозвіл використовувати пісню. Я їм дозволив безкоштовно”.

Тобто він у себе дав коментар у газеті, а ви мали б про це знати?

Так.

З якою ще музикою були складнощі?

З Boney M. – Daddy Cool, наприклад, там мільйон прав.

Окей. З музикою зрозуміло. Чому місто Лубни? В Україні безліч маленьких містечок.

Ми проїхали багато містечок, але нам сподобалось, що в Лубнах час просто зупинився, точніше, ніби сповільнився. У людей зовсім інше відчуття плину часу. Нам це дуже сподобалось.

Антоніо Лукіч і Володимир Яценко Пресслужба

Над чим зараз працює Антоніо? Який наступний фільм?

Ми працюємо над новим фільмом, це буде перша англомовна комедія, яку ми робимо разом. Вона буде зніматись в Ірландії. Це історія про дівчину-акторку, якій 16 років, почалась війна, її запросили до Ірландії, вона їде, щоб навчитись акторському мистецтву. Ми знімаємо без українського фінансування. Проблема в тому, що ми навчилися знімати класне фестивальне кіно, але ще не навчилися робити класне прокатне.

Що зараз з фільмом Паші Острікова “Ти – космос”?

Нещодавно отримав трейлер. Поки важко сказати, коли ми його побачимо. Працюємо повільно, за свої кошти, і сподіваюсь, що наступного року покажемо фільм в Каннах. Останні три дні ми знімали перед першим масованим ракетним ударом восени. Мала приїхати французька акторка саме в ті дні.

Кадр з фільму Павла Острікова “Ти – космос” Пресслужб

Це та акторка, про яку ми говорили ще у минулому інтерв’ю? Маріон Котіяр?

Так, вона. Але вона не приїхала, зрозуміло чому. Тоді я зателефонував Даші Плахтій (акторка,  “Стрімкоголов”, “Довбуш” – ред.), запропонував, як кажуть із сьогодні на завтра знімальний день. І вона приїхала з Лондона одразу. І ми все відзняли. Все вийшло фантастично.

І в нас є вже наступний фільм Паші. Комедія, яка називається “Трагедія”. Ми її почали розвивати. Також історія Ані Яценко (дружина Володимира, продюсер – ред.), яка називається “Сиблінги”. Також працюємо з Валентином Васяновичем і плануємо зняти цього року фільм “За перемогу” без держфінансування.

close
Icon Google News

ПроШоКіно на Google News

Підпишіться зараз!