Укр  |  Рус
Підтримати

Найочікуваніші фільми 75-го Каннського кінофестивалю

Стартує 75-й Каннський кінофестиваль, і ПроШоКіно зібрали список найвражаючих прем’єр, які варто дочекатися у кінотеатрах або на стрімінгах. До речі, стало відомо, що українка вперше потрапила в журі Каннського кінофестивалю.

Мішель Вільямс у фільмі «Поява» YOUTUBE

«Після сонця» (Aftersun)

Дебютний фільм шотландського сценариста-режисера Шарлотти Веллс, якому пророкують головний прорив на Тижні цьогорічної критики.

Сюжет: Френкі Коріо виконує роль 11-річної дівчинки на ім’я Софі, чий батько (Пол Мескал) везе її на канікули на турецький курорт наприкінці 90-х років.

«Час Армагеддону» (Armageddon Time)

Художній фільм Джеймса Грея («До зірок»). Дія розгорнеться на початку 1980-х, коли Америка обирала Рейгана. В основі сюжету фільму — особисті спогади режисера про час, коли він навчався у тій самій школі, що й Дональд Трамп. Кейт Бланшетт грає помічницю прокурора США, майбутню федеральну суддю та сестру Дональда Трампа на ім’я Меріен Трамп-Беррі. Вона виступала із промовою перед учнями школи, серед яких був 12-річний Грей. Поки що відомо, що це буде історія, присвячена природі дружби, а одним із центральних персонажів стане директор школи.

«Брокер» (Broker)

Соціальна драма Хірокадзу Кореєди, знята у Південній Кореї. Сюжет: Це історія кількох людей, пов’язаних із бебі-боксом — місцем, де батьки можуть залишати небажаних немовлят.

«Злочини майбутнього» (Crimes of the Future)

Девід Кроненберг повертається до боді-хорору у фільмі “Злочини майбутнього”. Сюжет: У світі недалекого майбутнього життя людства змінило «синдром прискореної еволюції». Артист Сол (Вігго Мортенсен) відрощує нові органи для розваги публіки, йому допомагає дружина Каприз (Леа Сейду). Режисер уже має фільм з аналогічною назвою (так називався другий проект канадця), але нова картина не є його рімейком. Окрім Мортенсена та Сейду, у фільмі знялася Крістен Стюарт.

«Рішення піти» (Decision to Leave)

Романтичний трилер Пак Чан Уки («Олдбой») про детектива, який закохується в головну підозрювану — дружину вбитого. Це перша повнометражна стрічка південнокорейського режисера Пака Чхана Ука на великому екрані після «Служниці» 2016 року.

«Елвіс» (Elvis)

Стрічка «Елвіс» розповідає про життя та творчість Елвіса Преслі, якого і зіграє Батлер, крізь призму складних стосунків з його менеджером, полковником Томом Паркером. Фільм перенесе глядачів в історію Преслі та Паркера, які працювали разом понад 20 років: від початку кар’єри Елвіса до його небувалої слави.

«П’ять дияволів» (The Five Devils)

Через п’ять років після показу свого дебюту «Ава» на Тижні критики в Каннах французький режисер Леа Мізіус, схоже, готова вивести свою нову картину на велику сцену на набережній Круазетт.

Як і фільмі «Ава», в якому дівчинка-підліток боролася з втратою зору, «П’ять дияволів» також одержимий почуттями. Цього разу це нюх, і фільм розповідає про молоду дівчину (новачок Саллі Драмі), яка вже давно має підвищену здатність до відчуття запаху. Її життя змінюється з приїздом «таємничої тітки Джулії», яка розкриває всілякі сімейні секрети (деякі з них, здається, навіть «чарівним» чином).

Читайте також: Бен Вішоу зіграє Едуарда Лімонова в англомовному дебюті росіянина Кирила Серебреннікова

«Вічно молодий» (Forever Young)

У своєму новому фільмі режисер Валерія Бруні-Тедескі робить тонкі та розумні дослідження характерів, частково взяті з її власного життя. Цього разу вона розширює сферу своєї творчості, поставивши ансамблеву п’єсу 1980-х років про квартет 20-річних, прийнятих у Les Amandiers, шановану акторську школу під керівництвом Патріса Шеро.

У драмі вони проходять через серію злетів та падінь, а також групову трагедію, яка перевіряє їх на міцність.

«Божі створіння» (God’s Creatures)

Режисер Анна Роуз Голмер розповідає історію жінки, яка бреше, щоб захистити свого сина в маленькому рибальському селі, а потім стикається з тривожними наслідками своїх рішень.

З акторським складом, який включає Емілі Вотсон у ролі матері та Пола Мескаля у ролі її сина, «Божі створіння» обіцяють ще один атмосферний погляд на ізольоване містечко в Ірландії, яке перебуває у владі темних секретів.

«Святий павук» (Holy Spider)

Кримінальна драма Алі Аббасі (Гран-прі секції «Особливий погляд» 2018-го за фільм «На межі світів»).

Сюжет: Сім’янин Саїд сам ставить перед собою релігійну місію – очистити іранське місто Мешхед від повій. Але після кількох вбивств він виявляє, що суспільству до його хрестового походу немає жодної справи.

«Невинний» (The Innocent)

Фільм, який актор і режисер Луї Гаррель написав у співавторстві з письменником Тангі Вієлем, розповідає про 60-річну жінку, яка закохалася у в’язня (Рошді Зем). Коли пара вирішує одружитися, син жінки (Гаррель) настільки не схвалює цей союз, що просить друга допомогти йому запобігти йому – що призводить до серії непродуманих ситуацій.

Очікується зациклена чорна комедія, в якій все йде дуже погано, якщо ви не глядач, який, швидше за все, буде сміятися. Фільм «Невинний», показаний поза конкурсом, може стати одним із найкомерційніших фільмів в офіційній каннській програмі.

«Moonage Daydream»

Документаліст Бретт Морґен («Курт Кобейн: Монтаж Гека», «Джейн») отримав шанс стати режисером першого офіційно дозволеного документального фільму про Девіда Боуї, який дебютує у розділі «Північні покази». Щоб простежити творчий, музичний і духовний шлях Боуї, Морґен зібрав калейдоскоп 16- і 35-міліметрових відеоматеріалів, виступів і музики, які раніше не демонструвалися, а оповідання вів сам музикант.

У 2017 році Морґен отримав повний доступ до особистих архівів Боуї, включаючи всі майстер-записи. Фільм досліджує не лише життя Боуї, а й його міждисциплінарне перформансне мистецтво – від музики та кіно до танцю, живопису, скульптури, відео- та аудіоколажу, сценарію, акторської майстерності та живого театру. У фільмі представлено 48 музичних композицій Боуї, змікшованих з оригінальних записів у форматі Dolby Atmos.

Усі виступи у фільмі представлені вперше. «Moonage Daydream» – однойменна пісня Боуї з альбому 1972 року «The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars», в якій він представив свою сценічну особистість Зіггі Стардаста, яка змінила стать.

Читайте також: Каннський кіноринок оголосив програму “Україна у фокусі”

«Родео» (Rodeo)

Дебютний фільм Лоли Куіворон рясніє інтригуючими елементами: зірка, що дебютує в кіно (Жюлі Ледру), сюжет про підпільну групу (французькі байкери) і обіцянку дійсно захоплюючих трюків (завдяки ветерану каскадерського мистецтва Матьє Лардо, який працював над усім, від франшизи «Джейсон Борн» до фільмів «Місія нездійсненна»).

Ледру зіграла у фільмі роль Джулії, незалежної молодої жінки, яка проводить час на підпільних «родео», де беруть участь зухвалі мотоциклісти. Коли Джулія, яка і без того живе на межі, потрапляє в команду байкерів під час одного з таких родео, це повністю змінює її життя не на краще. Фільм Куіворона звучить як несамовита суміш драми про настання повноліття, кримінального трилера та бойовика.

«Поява» (Showing Up)

Режисер Келлі Райхардт зняла пронизливий і поетичний фільм про скульпторку, яку зіграла Мішель Вільямс. У творчому житті мисткині от-от має відбутися виставка, яка змінить її кар’єру. Поки вона чекає на натхнення, її особисте життя стає дедалі абсурднішим.

Мішель Вільямс у фільмі «Поява» YOUTUBE

«Мовчазні близнюки» (The Silent Twins)

«Мовчазні близнюки» (The Silent Twins) – художній фільм 2022 року режисера Агнешки Смочинської. Драма, заснована на однойменній науково-популярній книзі Марджорі Воллес, розповідає про життя однояйцевих близнюків Джун та Дженніфер Гіббонс. Головні ролі у фільмі виконали Летиція Райт та Тамара Лоуренс.

Сюжет: Дві молоді темношкірі сестри, ідентичні близнюки, спілкуються одна з одною лише за допомогою мови та кодів, які вони вигадали самі. Коли вони обоє досягають статевої зрілості, вони починають цікавитися науковою фантастикою, хлопцями та детективами. Сильний зв’язок між двома дівчатами починає переростати на щось дуже небезпечне.

«Три тисячі років очікування» (Three Thousand Years of Longing)

«Три тисячі років очікування» (Three Thousand Years of Longing) – фентезі-фільм Джорджа Міллера, головні ролі в якому зіграли Ідріс Ельба і Тільда Свінтон.

Сюжет: Під час поїздки з Лондона до Стамбула успішний учений та літературознавець Ателія несподівано зустрічає справжнього джина. Той пропонує виконати три її бажання, але жінка стверджує, що цілком задоволена життям, і їй нічого не потрібно. Втім, на цьому їхня розмова не закінчується. Здолана пристрастю до історій, Ателія незабаром виявляється заворожена розповідями джина про те, як 3000 років крізь епохи він прагнув свободи, яка знову і знову вислизає від нього.

«Трикутник печалі» (Triangle of Sadness)

Перший англомовний проект шведського режисера Рубена Остлунда. «Трикутник печалі» – фільм про катастрофу яхти посеред океану. Його герої, які опиняються на безлюдному острові, — пара супермоделей, кілька мільярдерів, капітан-марксист (Вуді Гаррельсон) та клінерка, єдина з тих, хто вміє готувати.

Читайте також: Каннський кінофестиваль 2022 року оголосив членів журі

«Бойовий поні» (War Pony)

Два хлопчики, які живуть в американській резервації Пайн-Рідж, стикаються з проблемою ідентичності, втратою та сучасними уявленнями про маскулінність. Ця стрічка ґрунтується на реальних подіях і обіцяє стати зворушливим дослідженням маргіналізованих спільнот, які прагнуть американської мрії.

«Бачення метелика» (Butterfly Vision)

Дебютну картину режисера Максима Наконечного покажуть у секції «Особливий погляд» основного конкурсу 75-го кінофестивалю у Каннах.

Стрічка Наконечного – це «жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою». Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні.

Серед акторського складу є відома драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит та актор і волонтер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, зокрема колишні полонені.

Читайте більше інформації про фільм у нашому матеріалі.

“Бачення метелика” Прес-служба

«Мирний-21»

Фільм «Мирний-21» розповідає про Луганський прикордонний загін, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби безрезультатно намагалися змусити зрадити свою країну. Фільм заснований на реальних подіях, які розгорнулися на Сході України у червні 2014 року. «Мирний-21» — сторінка з історії про героїчний спротив українських прикордонників, які відзначають професійне свято, День прикордонника України, 30 квітня.

У травні актуальну воєнну драму презентують на одному з найбільших кіноринків Європи — Marché du Film, що є частиною Міжнародного Каннського кінофестивалю.

“Мирний-21” Прес-служба

Дивіться більше кадрів з  фільму Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21» за посиланням.

Нагадаємо, ПроШоКіно зібрали цікаву інформацію про Каннський кінофестиваль-2022.

close
Icon Google News

ПроШоКіно на Google News

Підпишіться зараз!